Сайт знаходиться в стадії розробки, багато функцій ще не працюють і замовлення через сайт не приймаються.

Пн — Пт: 10:00 — 16:00, Сб — Нд: вихідний

Меню

Самозаймання Блоків Живлення (БЖ) і комп'ютерів

11 вересня 2019

В окремому випадку, була виявлена проблема нестабільного включення комп'ютера. З'ясовуючи причину ланцюжком тестувань фахівцем було виявлено, що розетка була з поганим контактом (зі слабким можливим навантаженням). Далі прояснилося, що вилку з розетки було неможливо вийняти, у зв'язку з обпаленням і перегрівом з середини. Через подовжувач до розетки підключався тільки електрочайник і комп'ютер. Ситуація вважається пожежонебезпечною. Розетку замінили, додатково інформація повідомлена вищому керівництву.

Щоб уникати подібних ситуацій - настійно рекомендується використовувати нормальні розетки та подовжувачі, контакти яких не спричиняють іскріння, чим часто зневажають користувачі електроніки. Використовуючи подовжувачі і розетки із щільним контактом ви уникните підставу до несвоєчасної поломки різної електроніки.

Важко сказати на яку кількість експлуатованих блоків живлення припадає імовірність самозаймання. На скільки дійсно рідкою може бути подібна ситуація, але дійсно Блок Живлення (БЖ) може загорітися або почне валити густий дим з сильно отруйним ефектом. У такому випадку, обов'язково варто знеструмити системний блок комп'ютера, наприклад висмикнувши шнур із блоку або з розетки.

Задимлення в кімнаті від БЖ може відбутися через сильне розжарення одного із вхідних опорів (запах дуже їдкий і небезпечний не тільки грудним дітям але й дорослим). Звуковий "вибух" і наступні клубні диму - один з рідкісних видів згоряння Блоку Живлення через перенапругу або тимчасового стрибка вхідної лінії (підвищена напруга з розетки). Через перенапругу "згоряють" радіодеталі, стабілізуючі вхідну напругу, а саме: обрізають верхні шапки амплітудної хвилі, тобто "зрізають" напругу у вхідних контурах БЖ комп'ютеру.

Дуже серйозна ситуація може відбутися з акумуляторними батареями в ноутбуці або мобільному телефоні. Причиною тому коротке замикання в ланцюгах контролю акумуляторів, або кілька банальних варіантів - "упустити" мобильник у воду, розгерметизація пляшки води в рюкзаку, у якому лежить ноутбук. Адже влучення води в акумуляторний ланцюг теж приводить її в стан підвищеного навантаження і додаткових хімічних реакцій.

У наступному прикладі показаний широко відомий випадок - "вибух" акумуляторних батарей в ноутбуках Dell. У випадку з ноутбуком бренду LG - прогорів рюкзак і його ремінець. Ноутбук витягнули й поклали на підлогу.

Оплавлення корпусу ДБЖ (Джерела безперебійного живлення) також зустрічається проблема, як не дивно при експлуатації звичайних малопотужних комп'ютерів для бухгалтерів. Уявіть ситуацію - за комп'ютером працює людина, і раптом ДБЖ шипить / свистить і оплавляється. Зрештою розплавлений ДБЖ викликає подив і жах. Можна фотографувати для Фейсбуку та ВКонтакте.

Виникає тоді одна з найстрашніших "лякалок", що переростає в фобію - не залишати комп'ютер з ДБЖ у включеному стані на ніч, щоб ніхто не задихнувся від випадкового "пробою" в ДБЖ. Ну таких історій не почути, тільки через п'яті руки була чутка, що в одній квартирі вмерла доросла людина й немовля, а ймовірністю тому в теорії приблизно 1/1.000.000 випадків за життя (4-5 випадків міста на 5млн. населення за 20 років).

Тим не менш, без спостереження працюють вночі і серверні, і звичайні домашні комп'ютери. Зустрічалися б приклади з летальним завершенням або близькі до них - все було б у людей на слуху. Але факт життя каже по іншому і щадить користувачів комп'ютерної техніки.