Пн — Пт: 11:00 — 16:00, Сб — Нд: вихідний

Меню

Як підібрати блок живлення для ЛЕД-стрічки

Kolega-Power Як підібрати блок живлення для ЛЕД-стрічки_0
11 вересня 2019

Найважливіший елемент такої конструкції - блок живлення, який представляє собою невеликий трансформатор для електроживлення світлодіодів. Малі розміри забезпечують можливість непомітного розміщення цього приладу в будь-якому зручному місці, без порушення естетичності всієї системи.

Для чого потрібен блок живлення

Застосування ЛEД-стрічки в дизайні інтер'єрів вимагає врахування низки особливостей подібного рішення. Так, пряме підключення світлодіодів до розетки неможливе, так як робоча напруга стрічки не 220 В. Приєднавши її до традиційної розетки, ви виведете з ладу стрічку.

Якщо звичайна лампа розжарювання вимагає напруги 220 В, то світлодіодам найчастіше необхідно тільки 12 В, і іноді 24 В. Щоб забезпечити підключення 12-вольтової освітлювальної системи до традиційної побутової мережі, потрібно знизити напругу до оптимальних показників. Саме для вирішення цього завдання використовується спеціальний блок живлення.

Типи блоків живлення для світлодіодних стрічок

Для підключення LED-стрічки пропонуються наступні варіанти блоків живлення:

  • Трансформатор в компактному герметичному корпусі з пластику. Пристрої цього типу відрізняються невеликими габаритами, відмінним зовнішнім виглядом, малою вагою і повноцінною герметичністю. Серед недоліків можна виділити високу ціну, ускладнений теплообмін, пов'язаний з особливостями конструкції, а також обмежені показники потужності (вище 100 Вт пристроїв не буває).
  • Прилад в герметичному корпусі з алюмінію. Безліч переваг, але висока вартість і вага. У числі найважливіших переваг таких трансформаторів виділяється міцність, надійність і герметичність, а також відмінний теплообмін, завдяки корпусу з алюмінію. Пристрій легко переносить вологу, температурні перепади, прямі сонячні промені. Найчастіше використовується при розробці зовнішніх світлових рекламних матеріалів.
  • Відкриті блоки живлення. Найбільш популярний і доступний варіант, який часто вибирається для домашнього світлодіодного підсвічування. Основними недоліками вважаються великі габарити, в 2 рази перевищують попередні рішення, неестетичний вигляд і відсутність пило- і вологостійкості.
  • Мережеві компактні блоки живлення. Невеликі, доступні і прості прилади, які не потребують стаціонарного монтажу. Потужність багатьох варіантів не більше 60 Вт. Найкраще підходять для організації живлення LED-стрічок, чия довжина складає до 5 метрів. Основною перевагою є простота застосування - досить просто підключити стрічку до трансформатора і включити в розетку.

Як розрахувати блок живлення для LED-стрічки

Як раніше зазначалося, вибір блоку живлення вимагає взяття за орієнтир технічних параметрів світлодіодної стрічки, яку необхідно підключити до традиційної розетки. Найважливішими факторами для цього стають споживана потужність і номінальна напруга.

LED-стрічки на 12 вольт можуть мати різні параметри споживання, що пояснюється їх пропорційною залежністю від потужності і числа світлодіодів, розміщених на стрічці. Щоб забезпечити простоту підрахунків, за основу можна взяти номінальну потужність підсвічування довжиною 1 метр. Тобто, для грамотного підбору блоку живлення необхідно потужність для 1 погонного метра стрічки помножити на загальну довжину виробу.